Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 2 RJ DeCoite Shield
Round 12 - Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Olindadef byMountain Gate
Umpires: Umpire1: Owen Davies  Umpire2: Andrew Marshall  
Scorers:  Not specified
Greenall, Hunter C
Bruce, Andrew J
Dean, Peter (c)
Gelbert, Tom (+)
Woodfield, Dominic R
Box, Ted M
Scott, Jonty
Scott, Tim
Kamungozi, Tafadzwa
willoughby, adrian
Harris, Mitchell
 
Scorer:  Ardley, David K
 
Goddard, Mitchell T
Kline, Dale K
Croxford, Bradley
Rozakis, John
Castledine, Peter (+)
Turner, Luke (c)
Wilson, Russell
Davis, Anthony
Liddy, Christian
Atacador, Kevin
Wimalaratna, Eraj
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 4
Round 12 - Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Mountain GatedefOlinda
Venue: H.V Jones ReserveMatch ID: 2907480
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Clark, Steve
Gough, Robert
Gibb, Brad
Whitfield, Aidan
McDonald, Brock
Rozakis, Theo (c)
Liddy, Patrick
McIntyre, Kyle
Rozakis, Luke
Vezey, Jackson M
Mawdsley, Jack W (+)
 
Rowe, Joshua L
Humphries, Liam
Ardley, Aiden
Riordan, Mitchell C
Harris, Campbell
Hick, Aaron (+)
Goldberg, Ryan W
Oates, Matthew
Oates, Roger (c)
Sarafian, Oscar R
Low-Morris, Mitchell
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 6
Round 10 - Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Johnson ParkdefOlinda
Venue: Fairpark Reserve (Oval 2)Match ID: 2978994
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Francis, Malcom
Saultry, Rhys J
Law, Lachie
Law, Daniel (c)
Mason, Ryan (+)
Vekaria, Aman
Devenish, Chris
Levitt, Zac
Mason, Shane
Moloney, Dylan A
Kerai, Jay
 
Coach:  Devenish, Steven
 
Hyett, Michael S (+)
Gibbs, Terry
Elliott, Craig
Hyett, Percy
Holloway, Anthony B
Robinson, Mark
Rose, Nathan J
Seal, Patrick G
Darling, Chris
Seal, Frank
Bolam, Peter
Scott, Stephen D (c)
 
Scorer:  Ardley, David K
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 8
Round 10 - Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Olindadef bySt Johns Tecoma
Venue: Kalorama Memorial ReserveMatch ID: 2979503
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wall, Rick (+)
Strauss, Peter
Burgan, Matt
Ardley, Jordan K
Pitts, Zachary
Kemm, Kieren
Meadows, David
Scott, Stephen D
Bhandari, Rajesh
Riordan, Stephen J
Pitts, Richard C
Brickley, Kevin
Buxton, Alex (c)
 
Carroll, Jack
Chandler, Anthony
Armstrong, Paul (c) (+)
Glen, Ronan
Robb, Duncan (+)
Miller, Jonathon
Armstrong, Cooper
King, Nick
Miller, Aidan
Manners, Leigh
Priest, Aaron
Elder, Nathan W
Ferntree Gully and District Cricket Association - Under 16 Div 2
Round GF - Sat 16 Mar 2019 (8:20AM), Sun 17 Mar 2019 (8:20AM)
Olindadef bySouth Belgrave
Umpires: Umpire1: Stephen Rea  Umpire2: Harry Marsh  
Scorers:  Not specified
Riordan, Jake A (c)
Hyett, Percy
Humphries, Liam
Rowe, Joshua L
Tomada, Alex J
Ardley, Jordan K
Hick, Aaron (+)
Yasamana, Archith
Heron, Nicholas M
Boyd, Lachlan
Seal, Zachary J
 
Coach:  Hyett, Michael S
Team Manager:  Ardley, David K
Scorer:  Ardley, David K
 
Miller, Zachary T (+)
Kouris, Nathan T (c)
Cramer, Benjamin
Davidson, Caleb
Davidson, Joel
Farrand, Jonathan
Kouris, Xavier
Seskis, Isaac
Gordon, Andrew
Nicholls, Joshua
Black, Josh
 
Coach:  Davidson, Lance
Ferntree Gully and District Cricket Association - Under 12
Round 15 - Fri 1 Mar 2019 (5:15PM)
OlindadrewKnoxfield
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Yasamana, Dulan (c)
Pringle, Angus W
Bolam, Lucas
Spink, Lawrence F
Wright, Rafael F
Blenkiron, Samuel J
Thornton, James
Blenkiron, William
Meyer, Will E
Tonkin, Lachlan M
 
Coach:  Spink, Peter
 
Chambers, Heath
Biddle, Jack
Tudor, Cooper
Johnston, Hollie
Paroissien, Noah
De Silva, Rahul
Ariyathilaka, Nikhil
Weinert, Ben
Chambers, Ashton
Collinson, Owen
Parawahera, Shrihan
Biddle, Charlotte
Powell, Jacob
 
Coach:  Paroissien, Gregory
Ferntree Gully and District Cricket Association - Super 7s
Round 13 - Fri 1 Mar 2019 (5:30PM)
OlindadrewSt Johns Tecoma
Venue: Kalorama Memorial ReserveMatch ID: 3079440
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ferntree Gully and District Cricket Association - Veterans Division 3 David Clarke Shield
Round GF - Sun 24 Feb 2019 (12:30PM)
Olindadef byUpper Ferntree Gully
Umpires: Umpire1: Ken Marshall  Umpire2: Vasanth Nagendiram  
Scorers:  Not specified
Bhandari, Rajesh
Brickley, Kevin
Burgan, Matt
Gawronski, Adam
Giddens, Colin R
Taylor, Glenn (c)
Kemm, Kieren (+)
Stevens, Brad
Fraser, Iain
Boylan, Shaun I
Bolam, Peter
Weerawardane, Chinny
Ali, Mir K (sub)
 
Corrigan, Andrew
Dawson, Phillip
Vanderwaal, Jim
Lamarca, Jerry
clarkson, andrew
guy, james
Meyers, Darren
Henry, Paul M
Burnett, Peter (c) (+)
Deleo, Tony
Warsnop, Andy
Morton, Marcel
McLean, Andrew
Wroe, Barry