Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 2 RJ DeCoite Shield
Round 12 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Olindadef byMonbulk
Umpires: Umpire1: Vasanth Nagendiram  Umpire2: Paul Wakefield  
Scorers:  Not specified
Box, Ted M
Burgan, Matt
Dean, Peter
Gelbert, Tom
Harris, Mitchell
Humphries, Liam
Hyett, Percy
Kamungozi, Tafadzwa (c)
Langer, Josh
Sarafian, Oscar R
Hick, Aaron (+)
 
Cosstick, Shane D (c)
Powell, Aaron
Broekhof, Craig
Maher, Duncan
Fraser, Jason
Martin, Chris
Taeuber, Braden
Creed, Justin
Ravindu, Udara (+)
Bermingham, Aaron
Fenby, James
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 4
Round 12 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Knox CitydefOlinda
Venue: Lewis Park Reserve (Oval 1)Match ID: 3164457
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Naylor, Evann
Hoggett, Bart (+)
Reid, Brodie
O'Brien, Craig (c)
Eastwood, Chris
Clue, Paul
Whichello, Ashley
Carter, Jake S
Petrie, Glen
Begg, Sanka
Sellers, Gordon
 
Bruce, Andrew J
Elliott, Chris
Kemm, Kieren
Ardley, Jordan K
Ardley, Aiden
Riordan, Mitchell C
Raisbeck, Callum
Goldberg, Ryan W
Oates, Matthew
Oates, Roger (c)
Giddens, Colin R
 
Team Manager:  Ardley, David K
Scorer:  Ardley, David K
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 6
Round GF - Sat 14 Mar 2020 (1:00PM), Sun 15 Mar 2020 (1:00PM)
OlindadefLysterfield
Umpires: Umpire1: Trafford Ellis  Umpire2: Ken Marshall  
Scorers:  Not specified
Gillespie, Dylan
Holloway, Anthony B
Elliott, Chris
Kemm, Kieren
Holloway, Matt (+)
Gibbs, Terry
Humphries, Adam
Greenough, Mikel
Ardley, Jordan K
Harris, Campbell
Robinson, Mark
Scott, Stephen D (c)
willoughby, adrian
 
Scorer:  Langer, Karim
 
Walker, Angus (+)
Occhipinti, Lochie
Blias, Matthew A
Johnson, Mitchell L
Young, Nathan
Nicolopoulos, Dean
Johnstone, Jai B
Godson, Leigh
Burgess, Riley J
McNay, Jordan
Heap, Ashley (c)
Curtis, Brayden
Lapthorne, Jarrod
Blias, George
Ferntree Gully and District Cricket Association - Division 8
Round 10 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Olindadef bySouth Belgrave
Venue: Kalorama Memorial ReserveMatch ID: 3287418
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Taylor, Glenn (c)
Buxton, Alex
Dower, Matthew J
Strauss, Peter
Fraser, Hamish
Sullivan, Bon (+)
Heron, Nicholas M
Fraser, Iain
Pringle, Mark A
Seal, Zachary J
Meyer, Glenn
 
Miller, Trevor (sub)
Bromley, Matthew
Miller, Brenton W
Miller, Zachary T
Petersen, Alan (c)
Kouris, Nathan T
Bankier, Tyler
Anderson, Scott (+)
Bourke, Martin
Black, Josh
Hill, Ricky
Davidson, Caleb
Ferntree Gully and District Cricket Association - U/16 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP
Round 10 - Sat 29 Feb 2020 (8:20AM)
Olindadef byRowville
Umpires: Umpire1: Thomas Derham  
Scorers:  Not specified
Humphries, Liam (c)
Hayes, Ripleigh
Fraser, Hamish
Hyett, Percy
Heron, Nicholas M
Boyd, Lachlan
Eames, Charles F
Sullivan, Bon (+)
Ardley, Jordan K
 
Coach:  Hyett, Michael S
Scorer:  Ardley, David K
 
De Silva, Trishane A
Hardy, Bailey
WILLS, MITCHELL
Blackman, Taylor
Johnston, Nate
hill, cameron d (c) (+)
Laplanche, Brayden
Chandler, Alex D
Blackman, Jayden
Dissanayake, Asan
Rajinder, Arpit
Gatehouse, Luke
 
Coach:  Van Der Wert, Jai
Ferntree Gully and District Cricket Association - U/13 - DIV 1 - BIZI WEB SHIELD
Round 10 - Sat 29 Feb 2020 (8:45AM)
Olindadef byUpper Ferntree Gully
Venue: Silvan Recreation GroundMatch ID: 3261803
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Seal, Zachary J
Pringle, Angus W
Bolam, Lucas
Ladds, Django R
Thornton, James
Neish, Rio
Meyer, Will E (c)
Lee, Aiden J
Chumber, Khevin
Spink, Lawrence F
 
Coach:  Meyer, Glenn
 
Clancy, Kobi
Smith, Hayden (+)
Fiscalini, Rex Peter
Tingay, George
Edmanson, Angus
Mackay, Ollie
Hocking, Alex (c)
Bukka, Elisha
Osborne, Nick
Thomas, Marcas
Chalkley, Owen
 
Coach:  Feleppa, Daniel
Ferntree Gully and District Cricket Association - U/12 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP
Round 16 - Fri 28 Feb 2020 (5:15PM)
Emeralddef byOlinda
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Dolphin, Isaac
Barrot, Spencer
Nell - Wilkinson, Roman
COX, JAMES
Ibrahim, Noah
Watson, Amy
Jayasena, Chayodh
********
Breen, Angus
Hughes, Bodie
 
Coach:  Dolphin, Mick
 
Spink, Lawrence F
Brown, Fletcher (c)
Spink, Stella
Thornton, James
Neish, Rio
Brown, William
Vernon, Travis
Meyer, Will E
Lee, Aiden J
Chumber, Khevin
 
Coach:  Meyer, Glenn
Ferntree Gully and District Cricket Association - SUPER 7'S - SAXONS SHIELD
Round 1 - Wed 16 Oct 2019 (5:15PM)
Monbulk Cricket ClubdefOlinda
Venue: Baynes ParkMatch ID: 3336115
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ferntree Gully and District Cricket Association - Veterans Division 3 David Clarke Shield
Round GF - Sun 23 Feb 2020 (12:30PM)
Olindadef byScoresby
Umpires: Umpire1: Tim Carter  Umpire2: Chrys Abraham  
Scorers:  Not specified
Bhandari, Rajesh
Brickley, Kevin
Burgan, Matt
Gawronski, Adam
Giddens, Colin R
Taylor, Glenn (c)
Cardilini, Steven
Fraser, Iain
Blanchard, Michael A
Hyett, Michael S (+)
Weerawardane, Chinny
Boylan, Shaun I
Steele, Tony
 
Ponton, Mark
Suter, Aaron
Omond, Andrew
Tubb, Daniel (c)
Sawyer, Joseph
Milsome, Ryan
Joseph, Binu
Unnikrishnan, Benoy (+)
Kurup, Raj
Paul, Sunil
Mehta, Vinay
Varghese, Shiju